Grahamowe muffiny bananowe

muffiny 022

Popsuł mi się telefon – psuł się od pół roku, ale dzisiaj już wszystkie aplikacje odmówiły współpracy. Zaczynając od budzika… Pogoda też się popsuła – zaczęła się psuć odkąd wyspa irlandzka oderwała się od kontynetu, ale dziś aura była po prostu zamulająca… Zrobiłam więc muffiny z tego, co miałam w domu. Zrobiłam muffiny z nudów, bo człowiek nudzi się bez telefonu, no i z tego co było w domu, bo w taką pogodę to nawet do sklepu nie chciało mi się pójść…

Muffiny robi się szybko – wystarczająco szybko, żeby Chomiczek się nie zdążył się zbuntować. Moje dziecko nie lubi, kiedy zajmuję czymkolwiek innym niż jego książęcą osobą. Przybiega, bierze mnie za rękę, a jak ręce mam zajęte, to ciągnie za nogę i wlecze mnie do pokoju, zmusza siłą do posadzenia tyłka na kanapie, po czym przynosi książkę i każe sobie czytać. Kiedy wyciąga mnie z kuchni, często okazuje się, że lekturą jest… książka kucharska Króliczki. Gdy próbuję się opierać temu bezprawnemu zawłaszczaniu mojej osoby, włącza się syrena policyjna wraz z funkcją fontanny łez. A wtedy wiadomo – porażka dyktatyczna na całej linii.

Na szczęście z muffinkami poszło sprawnie. Maluszek zatęsknił za mną dopiero w momencie napełniania foremek, więc przeniosłam się z robota na stół, żeby mógł sie przyglądać. Luz blues, nawet nie przyszło mu do głowy wpakować paluszka w surowe ciasto. Bułeczki ładnie się upiekły, nie są przesadnie słodkie, więc nadają się i na śniadanie, i na tea time. Szczególnie w taki ponury dzień…

muffiny 021

muffiny 023

GRAHAMOWE MUFFINY BANANOWE

 • 140 g mąki graham
 • 140 g mąki pszennej
 • 1 łyżka proszku do pieczenia
 • 115 g drobnego cukru
 • 2 banany
 • 100 ml mleka
 • 2 jajka
 • 6 łyżek oleju
 • skórka otarta z 1 pomarańczy
 • 50 g rodzynek
 • 3-4 łyżek soku z pomarańczy

Rodzynki wsypujemy do małej miseczki, zalewamy sokiem z pomarańczy i odstawiamy do nasączenia na godzinę. 12-dołkową formę na muffiny wykładamy papierowymi kokilkami. Piekarnik nagrzewamy do 180°C z termoobiegiem.

Obie mąki i proszek do pieczenia przesiewamy do dużej miski. Otręby, które zostaną na sitku, wsypujemy do miski z mąką i dodajemy cukier. Mieszamy.

W dzbanku z podziałką blendujemy banany, dolewamy tyle mleka, by razem było 200 ml. Dodajemy rozbełtane jajka, olej, skórkę z pomarańczy oraz nasączone rodzynki. Mieszamy.

W misce z suchymi składnikami robimy dołek, w który wlewamy mokre składniki. Mieszamy kilkoma energicznymi ruchami (niezbyt starannie). Łyżką napełniamy ciastem kokilki. Pieczemy przez 20 minut. Po wyjęciu odstawiamy na 5 minut, po czym wyjmujemy babeczki z formy i studzimy na kratce.

muffiny 024
(przepis wg 1001 Cupcakes, Cookies & other tempting treats)

7 thoughts on “Grahamowe muffiny bananowe

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: