Liebster nr 6 i Liebster nr 7

a conesMało mnie tutaj… Chomiczka szykowałam do chrztu… Przed Halloween i tak mi skaczą statystyki w górę, pewnie młodzież szkolna szuka informacji o wigilii Wszystkich Świętych na zajęcia z angielskiego… A tu niespodzianki liebsterowe od Goldie (Ugoldenbrown’s Blog) i Dorotanny (Fotografia i słowo). Byłam pewna, że Liebster już mi się nie trafi, a jednak. Dziękuję serdecznie, a czytelnikom polecam oba blogi, bo naprawdę warto.

Formułka okolicznościowa, czyli o co chodzi: Nominacja do Liebster Blog Award jest otrzymywana od innego Blogera,  w ramach uznania za “dobrze wykonaną robotę”. Jest przyznawana dla blogów o mniejszej liczbie obserwatorów, więc daje możliwość ich rozpowszechnienia. Po odebraniu nagrody należy odpowiedzieć na 11 pytań otrzymanych od osoby, która Cię nominowała. Następnie Ty nominujesz 11 osób (informujesz je o tym) oraz zadajesz im 11 pytań. Nie wolno nominować bloga, który Cię nominował.

Moje odpowiedzi na pytania Dorotanny…

 1. Jakie miejsce z odwiedzonych przez Ciebie do tej pory zrobiło na Tobie największe wrażenie? Szpital w Sligo – za każdym razem mam poważne obawy, czy znajdę drogę powrotną do wyjścia w tym molochu. Podziwiam „rozmach” architektury tego budynku, a jego szpetota skręca mi jelita. To się nazywa zrobić wrażenie.
 2. Jaki jest Twój ulubiony środek lokomocji? Piechotą.
 3. Czy wolisz poznawać świat samotnie, czy w towarzystwie? To zależy, co rozumiesz pod pojęciem towarzystwo. Masowa turystyka mnie nie interesuje, ale lubię, gdy Mąż patrzy na asfalt drogi, a ja podziwiam krajobrazy… W gruncie rzeczy świat poznajemy samotnie, bo nigdy odczucia dwóch osób nie są identyczne.
 4. Czy zabierasz ze sobą ogromny bagaż, czy raczej niezbędne minimum? Jeśli miasto, to minimum – sklepy też zwiedzam, na pustkowie zabieram mnóstwo rzeczy.
 5. Twoja podróż marzeń, to … podróż w czasie.
 6. Książka, która już zawsze będzie Twoją ulubioną? Nie mam, nie wracam do raz przeczytanych książek.
 7. Jaka była najciekawsza/najdziwniejsza potrawa, którą kiedykolwiek jadłaś? Niewątpliwie był to spalony, ale wciąż surowy filet z kurczaka, czyli mój pierwszy kontakt z patelnią w czasach studenckich. Jak widać przeżyłam…
 8. Twój sposób na dłuuuugie zimowe wieczory, to… Jeszcze całkiem niedawno byłaby to hot whiskey w wiejskim pubie, ale teraz to wykąpane dzieci smacznie śpiące w swoich łóżkach, ogień w kozie, wielki kubek herbaty, wełniany koc i dobra książka.

A tu na pytania Goldie…

 1. Czym jest dla Ciebie blogowanie, czy bardziej rozrywką, czy może przymusem wewnętrznym? Jest urozmaiceniem codzienności, więc na pewno w jakimś stopniu rozrywką; nikt mnie nie zmusza to jego pisania, więc musi działać jakaś wewnętrzna siła… Powiedziałabym, że może wypływa z potrzeby ekshibicjonizmu…
 2. Gdybyś miał/a możliwość zmiany zakończenia filmu lub książki, to jaką książkę, czy film wybierzesz? Co byś zmienił/a? Dokończyłabym “Syzyfowe prace” Żeromskiemu, a co!
 3. Gdybyś miał/a możliwość spotkać się z wielkimi tego świata i zadać mu/jej jedno pytanie. Kto by to był i o co byś zapytał/a? Nie chciałabym nikogo ze świecznik spotkać. Obawiam się, że i tak by mi nie odpowiedzieli szczerze. Jeśli bym już musiała kogoś wybrać, to wybieram księcia Jerzego. Zapytałabym go, co myśli o swojej babce!
 4. Co wywiera na Ciebie większy wpływ – obraz, czy słowo? Obraz wpływa na emocje, a słowo na rozumowanie. Jeśli pytasz, co bardziej wpływa na moją opinię, to zdecydowanie słowa, nie obrazki. Dlatego nie mam telewizora i nie oglądam serwisów informacyjnych.
 5. Czy masz jakieś hobby lub coś kolekcjonujesz? Okropnie się rozdrabniam, zajmuję się tyloma różnymi rzeczami, że starczyłoby na hobby dla całej ulicy… Trochę niemodnie robię odbitki zdjęć rodzinnych i umieszczam w albumach.
 6. Czy jest coś, czemu nie możesz się oprzeć? Coś nie, ale ktoś, a nawet kilku ktosiów, tak.
 7. Kiedy ostatnio śmiałeś/aś się do łez i co Cię rozbawiło? Moja rodzina rozbawia mnie codziennie do łez. W sobotę chrzciliśmy Chomiczka i nie mamy ani jednego zdjęcia z poważnymi minami. Na każdym szczerzymy się jak banda szaleńców…
 8. Gdybyś miał/a wyruszyć w podróż życia, dokąd byś się wybrał/a? W podróź w czasie!
 9. Czy uważasz, że urodziłeś/aś się we właściwej epoce? Jeśli nie, to w jakich czasach chciałbyś/abyś żyć? Każda epoka ma swój urok, chętnie pożyłabym trochę w innej (byle nie w czasie wojny), tak z ciekawości.
 10. Co najbardziej cenisz w ludziach? Lubię ludzi – z ich wadami i słabostkami. Najbardziej cenię optymizm, hart ducha i poczucie humoru.
 11. Co wolisz – mieć, czy być? Być.

Moje nominacje:

Smok walijski
Storyland
Listy i [inne] brewerie
Irlandia po polsku
Rena Starska
Portrety zwierząt
Brunetka w kuchni
Życie Celta
Śliwkowska w kuchni
Taita – moje życie w Irlandii
Kałuża pełna mirabelek

Nominowanych zostawiam z moim zestawem pytań i tematów. Dobrej zabawy!

 1. Ranny ptaszek czy nocny marek?
 2. Czym jest dla Ciebie jedzenie?
 3. Ważne miejsce na turystycznej mapie Polski.
 4. Bez jakich kosmetyków nie możesz się obejść?
 5. Twój wymarzony kawałek podłogi to…
 6. Gdy nie ma nikogo w domu…
 7. Największa przygoda z czasów szkolnych.
 8. Ulubiona pora roku.
 9. Unikam jak ognia…
 10. Najbardziej nie lubię…
 11. Ostatnio przeczytana książka.

nominacja

15 thoughts on “Liebster nr 6 i Liebster nr 7

Add yours

 1. Dziękuję, Daga 🙂 Liebster w tym roku okazuje się być super-trafiony! To nie tylko zabawa, ale i okazja do bliższego poznania kogoś znanego z literek. Nie chcę pisać: “ja też, ja też!”, ale kilka Twoich odpowiedzi mogłabym uznać za swoje 🙂
  Dzięki, pozdrowienia ślę.. 🙂
  ps. uściski dla Króliczka z okazji Chrztu!

  Liked by 1 person

  1. Dziekuję w imieniu maluszka. Jemu chrzciny się najwyraźniej podobały, bo uśmiechał się do księdza 😉 W ogóle cała uroczystość nadaje się na opowieść!
   Wracając do temetu, przy ostatnim pytaniu pomyślałam, ze gdybyś wolała “mieć” i dla przykładu do Warszawy latała prywatnym samolotem, to nigdy by nie powstały twoje historie wagonowe. O ile świat byłby uboższy?!

   Liked by 2 people

   1. Co racja, to racja 🙂 Nigdy jednak nie przekonamy się, co by było, gdyby.. Te alternatywne rzeczywistości są jedynie w spekulacjach 😉
    Poza tym dziś jest TA data z 2 części Powrotu do przyszłości 🙂 🙂 🙂

    Liked by 1 person

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: