Sałatka ziemniaczana z przepiórczymi jajkami

sałatka przepiórcze 11

Myślicie już o świętach wielkanocnych? Mnie myśl o świętach dodaje skrzydeł. Dziś o świcie ukrywałam zapas czekoladowych jajek, żeby dzieci nie znalazły ich przed czasem. Wyjęłam już wszystkie żółciutkie kurczaczki, porcelanowe zajączki, a posadzoną kilka dni temu rzeżuchę już zdążyli w tajemniczych okolicznościach zjeść nieznani sprawcy. A trochę sama uskubałam do sałatki…

Martwi mnie, że tak wiele osób twierdzi, że świąt nie będą obchodzić, bo przez kwarantannę się już nie opłaca starać. Wręcz przeciwnie – moim zdaniem trzeba się jeszcze bardziej postarać. Nie pozwolić sobie odebrać nadziei, jaką niesie Wielkanoc. Czerpać siłę z budzącej się do życia przyrody. Odnajdywać radość w najprostszych przygotowaniach jak farbowanie jajek czy robienie z dziećmi palmy. Mnie cały czas po głowie chodzi refren z piosenki do filmu Przedwiośnie:

Chociaż runął Ci świat,
Wiosna przyjdzie i tak.

W bardzo wiosennym klimacie jest sałatka z przepiórczymi jajkami, którą dosmaczają zioła z ogródka. Gdy my śledzimy z niepokojem wiadomości, na podwórku spokojnie zdążyły już mi wyrosnąć pietruszka, szczypiorek i mięta. Mała sprawa, a jak cieszy!

sałatka przepiórcze 12
SAŁATKA ZIEMNIACZANA Z PRZEPIÓRCZYMI JAJKAMI
  • 8 przepiórczych jajek
  • 200 g zielonej fasolki
  • 200 g drobnych ziemniaków sałatkowych
  • 1 filecik anchois
  • 1 łyżka posiekanej natki pietruszki
  • 1 łyżka rzeżuchy
  • 1 łyżka posiekanego szczypiorku
  • sok z ½ cytryny
  • sól
  • świeżo zmielony pieprz

Zagotowujemy rondel lekko osolonej wody, do którego następnie delikatnie wkładamy jajka i gotujemy 2 minuty. Jajka wyjmujemy łyżką cedzakową i przekładamy do miski z zimną wodą. Do wody po jajkach wrzucamy fasolkę i gotujemy ok. 4 minut.

Większe ziemniaki przekrawamy na połówki. Wyjmujemy łyżką cedzakową ugotowaną fasolkę, a do rondla wrzucamy ziemniaki, które gotujemy ok. 12-15 minut. Odcedzamy ziemniaki i odstawiamy do przestudzenia. Kroimy drobno filecik anchois i mieszamy go w miseczce z sokiem z cytryny i ziołami. Do miski wkładamy ostudzone ziemniaki oraz fasolkę, wlewamy sos ziołowy, przyprawiamy solą i pieprzem, a następnie mieszamy całość. Obieramy jajka przepiórcze, każde przekrawamy na pół i układamy w misce z sałatką.

sdr

6 thoughts on “Sałatka ziemniaczana z przepiórczymi jajkami

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

%d bloggers like this: