“Magiczne Święta u stóp Benbulbena”

magiczne

Już od dawna nosiłam się z zebraniem świątecznych przepisów w jednym miejscu, ale nie mogłam się zdecydować w jakiej formie to zrobić. Czy stworzyć osobny post na blogu? Czy może dołożyć podstronę? A może wyjść poza schemat bloga? Koniec końców wybrałam tę ostatnią możliwość.

Było to dla mnie małe wyzwanie, ponieważ od początku do końca wszystko musiałam zrobić sama. Dotychczasowe moje doświadczenie w składaniu materiału graficzno-tekstowego to kilka kartek okolicznościowych oraz… nasze zaproszenia ślubne. Nie ma co, pokaźny dorobek! Ale, że ja z tych upartych jestem, to musiałam dać radę. Cieszę się, że udało mi się zdążyć przed świętami, choć zabrałam się za pracę pod sam koniec listopada. Za moich młodych czasów mówiło się „ta to ma spóźniony zapłon”. Ktoś jeszcze pamięta to określenie?!

Ale do celu, jak zwykle ponagla tempo opowieści mój Mąż. W „Magicznych Świętach u stóp Benbulbena” znajdziecie nasze ulubione przepisy na cały okres grudniowy. Większość z nich znacie z bloga, ale garść została opublikowana po raz pierwszy. Tak się niestety dzieje, że nie udaje mi się zamieścić na blogu wszystkiego, co powstaje w mojej kuchni. Niektóre receptury czekają latami, by ujrzeć światło dzienne, pomimo tego, że goszczą u nas stosunkowo często.

kolaż 2mały

„Magiczne Święta” można pobrać prosto z bloga lub korzystać on-line w serwisie issuu. Pierwszą informację o publikacji zbioru bożonarodzeniowych przepisów zamieściłam na fanpage’u bloga na Facebooku, gdzie spotkał się z pozytywnym przyjęciem. Zachęciło mnie to do pokazania broszury szerszej publiczności i zamieściłam ją również na platformie issuu. Mam nadzieję, że będziecie mieć tyle przyjemności z lektury, ile ja miałam z jej przygotowania. Zajrzyjcie w wolnej chwili, a ja biegnę do kuchni upiec crumble z żurawiny i jabłek, o którym marzę, odkąd tylko zaczęłam składać świąteczną gazetę…

2 thoughts on ““Magiczne Święta u stóp Benbulbena”

Add yours

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Create a website or blog at WordPress.com

Up ↑

<span>%d</span> bloggers like this: