Kompot z wiśni i wakacyjna edycja “Maszketów”

kompot 5„Maszkety” trafiły do sieci już przed weekendem, więc bardzo przepraszam za opóźnienie. Mam nadzieję, że mieliście tak udany weekend, że nawet do głowy nie przyszłoby Wam sprawdzać co też nowego w wirtualnym świecie się pojawiło. Poniedziałek jest o niebo lepszym dniem na premierę!

„Maszkety” obchodzą właśnie pierwsze urodziny. Rok temu ukazał się pierwszy numer magazynu, a dzisiaj prezentujemy numer 6. Duża radość i poczucie dobrze wykonanej roboty. Satysfakcja, zadowolenie i apetyt na więcej. Tak mniej więcej można opisać nastroje panujące w redakcji.

maszkety lato okładkaLetni numer naszego pisma jest bajecznie kolorowy, owocowy, słodki i orzeźwiający. Wody owocowe prezentowane na okładce to zaproszenie do podróży przez wakacyjne smaki. Zamiast wymyślnych dań – proste, łatwe do przygotowania potrawy, które z powodzeniem można zabrać na piknik.

Lato, prawdziwe lato, zawitało także do Irlandii. Na zmianę mamy ciepłe deszczyki i żar tropików. Przydają się kapelusze słomkowe, kremy do opalania oraz chłodne napoje. Trafiłam na pyszne, słodkie (!) wiśnie w przywoitej cenie, toteż bez zmrużenia oka nabyłam pokaźną ilość, a Mąż – wielki fan wiśni – podbił stawkę i ilość tę podwoił. Większość zjedliśmy bez niczego, ale trochę udało mi się uszczknąć na kompot.

kompot 4KOMPOT Z WIŚNI

Wiśnie przebieramy, płuczemy i odrywamy od ogonków. Wiśni nie potrzebujemy drylować, ale wtedy należy o tym poinformować towarzystwo przy stole, by nikt nie ukruszył sobie zęba. Jeśli kompot będzie akompaniamentem do wykwintniejszego obiadu, wtedy lepiej sięgnąć po drylownicę.

Owoce wkładamy do 3-litrowego rondla, zasypujemy cukrem, dodajemy cytrynę i zalewamy do pełna wodą. Stawiamy na palniku i gotujemy do zawrzenia, zmniejszamy ogień i pozwalamy na delikatne gotowanie przez 10-15 minut. Zdejmujemy z kuchenki, odstawiamy, by kompot naciągnął koloru. Podajemy po schłodzeniu.

9 thoughts on “Kompot z wiśni i wakacyjna edycja “Maszketów”

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s