Bułka ze szparagami oraz o przygotowaniach do wizyty księcia Karola

bułka ze szparagami 2To już za moment, już za chwilę i jego królewska mość, sam w swej osobie, jedyny i niepowtarzalny książę Karol wraz ze swą połowicą Kamilą, zwaną księżną Kornwalii, bo nikt nie życzył sobie, by mianować ją księżną Walii (jak mówiono księżna Walii jest tylko jedna, czyli Diany nam nie zastąpisz) opromienią swymi jaśniejącymi twarzami pochmurną, deszczową irlandzką ziemię.

Plan wizyty podano już do publicznej wiadomości. Książe i księżna zamierzają spędzić czas na wyścigach konnych (no bo cóż innego mogłoby ich książęce mości zainteresować…), pofatygują się na nabożeństwo ekumeniczne do kościółka w Drumcliff, a nasz ksiądz dostąpi zaszczytu asystowania przy tymże nabożeństwie. Na naszą parafię przypadało 14 wejściówek, można było się zgłosić i ewentualnie zostać wylosowanym. W Drumcliff mają również posadzić drzewo. Potem przejadą przez naszą wieś (zobaczą, chcąc nie chcąc, mój dom, chyba że będą patrzeć w drugą stronę) w drodze do Mullaghmore do zamku Classiebawn. Z okazji tego wiekopomnego wydarzenia od tygodnia sprzątają mieszkańcy Mullaghmore, kwiatki sadzą przy drodze, bramę do zamku odmalowali, kamienie poukładali w eleganckie rządki (a co!), trawniczki przystrzygli. Sprawnie poszło, bo na żadne spontaniczne zmiany nie ma co liczyć. W końcu to ten sztywniak Karol, fantazja już mu dawno z głowy uleciała. Unikając zbytniego wysiłku, posprzątano tylko to, co leży „na widoku”.

W Sligo, oprócz zasiadania na trybunie, książęce wysokości mają zjawić się w galerii The Model (od tygodnia trwa malowanie budynków przy drodze do niej) oraz odwiedzić IT, czyli naszą lokalną wyższą uczelnię techniczną. Zanim zjawią się w Sligo, zawitają do Galway, gdzie m.in. zjedzą kolację z prezydentem Irlandii. Zaś po wizycie w Sligo udadzą się na północ do Belfastu.

Poza cywilnym sprzątaniem, sprząta też Garda. Miejsca, które mają odwiedzić Karol i Kamila, musiały przejść kontrolę, zarządzono przeróżne wytyczne w sprawie bezpieczeństwa, aresztowano nawet kilka osób. Wszystko po to, by kłopotliwi goście nie napotkali żadnych nieprzyjemności. Przyjadą, pojadą, a żyć trzeba dalej…

bułka ze szparagami 1

BUŁKA ZE SZPARAGAMI, SALAMI I AWOKADO

  • bułka (u mnie bułka z posypką z maku, sezamu i siemienia lnianego)
  • 2 plasterki niemieckiego salami
  • ćwiartka awokado
  • 3 cienkie szparagi
  • plaster koziego sera
  • świeży koperek
  • truskawki (opcjonalnie)

Szparagi krótko blanszujemy. Bułkę rozkrawamy na pół. Na spodzie układamy salami, na nim plaster koziego sera. Obie połówki wkładamy do piekarnika ustawionego na funkcję grilla (na najwyższą półkę). Opiekamy, aż ser się zacznie mocno topić. Awokado kroimy w plasterki. Wyjmujemy bułkę z piekarnika, dokładamy awokado, szparagi oraz koperek, przykrywamy drugą połówką. Podajemy z 2-3 truskawkami.

Szparagowe<3Love Danie pachnące ziołami - wiosna 2015

Advertisements

11 thoughts on “Bułka ze szparagami oraz o przygotowaniach do wizyty księcia Karola

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out / Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out / Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out / Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out / Change )

Connecting to %s