Męskie gotowanie w cieniu Benbulbena: Polędwica wieprzowa nadziewana pomidorami i cheddarem

polędwica nadziewana 5Wciąż więcej leżę niż siedzę, a jeść trzeba. Mam to szczęście, że Mój Drogi, Kochany Mąż nie boi się kuchenki i chętnie miesza w garach. Nie tylko dba, by Rodzina mogła dostać ciepły posiłek. Zadbał też o to, by żona miała co przedstawić na blogu.

Specjalnie na potrzeby mojej radosnej twórczości powstało prezentowane poniżej danie. Wykonane w całości przez Drogiego Małżonka, który postanowił zrobić niespodziankę potłuczonej żonie. Dumny jak paw zapytał po obiedzie: – Czy nie przyznasz, że jednak mam ten talent i to było coś?! Nie jestem szczebioczącą żonką, piszczącą cienkim głosikiem peany na temat Męża. Usłyszał: – Przyznaję, dużo sie już ode mnie nauczyłeś!

Jest mi bardzo miło, że sam z siebie, bez błagań, lamentów, łez i fochów z mojej strony, zrobił mi taki prezent. Doceniam ten gest i cieszy mnie, że poziom akceptacji dla mojego blogowania tak u niego wzrósł. Pamiętam, jak sceptycznie podchodził do tego pomysłu rok temu i jak irytował się, gdy biegałam po kuchni z aparatem.

polędwica nadziewana 4

POLĘDWICA WIEPRZOWA NADZIEWANA POMIDORAMI I CHEDDAREM

  • 500 g polędwicy wieprzowej
  • 2 pomidory
  • kawałek cheddara
  • łyżeczka oregano
  • sól
  • świeżo zmielony pieprz
  • oliwa

1. Sparzone i obrane pomidory kroimy w kosteczkę. Mieszamy z posiekanym oregano, doprawiamy pieprzem i solą. Cheddar również kroimy w kosteczkę. W umytym i osuszonym mięsie robimy głębokie nacięcie. W powstałą kieszeń nakładamy ser i ¼ pomidorów.

2. Polędwicę obsmażamy na oliwie ze wszystkich stron. Następnie układamy w żaroodpornym naczyniu, dodajemy pozostałe pomidory i nakrywamy folią aluminiową i wstawiamy do piekarnika nagrzanego do temperatury 180°C na 25 minut. Na 5 minut przed końcem pieczenia zdejmujemy folię z pieczeni.

3. Mięso podajemy pokrojone w plastry wraz z upieczonymi pomidorami oraz z dodatkiem pieczonych ziemniaków lub frytek z piekarnika.

Advertisements

8 thoughts on “Męskie gotowanie w cieniu Benbulbena: Polędwica wieprzowa nadziewana pomidorami i cheddarem

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s