Szaszłyki owocowe z czekoladowym sosem i GP14 Irish National Championships

szaszlyki 1Dzisiaj w Rosses Point w hrabstwie Sligo rozpoczęły się dwudniowe krajowe regaty żaglówek GP14. Na jednej z nich własnie siedzi Mój Mąż i walczy w wiatrem, falami i siąpiącą mżawką.

Są to ostanie regaty w tym sezonie przed światowymi zawodami, które będą miały miejsce na wodach Strangford Lough w hrabstwie Down w Irlandii Północnej w dniach od 9 do 15 sierpnia. Ponieważ w tym roku krajowe regaty odbywają się w naszym hrabstwie, nie było możliwości, by Mój Mąż nie wziął w nich udziału. Z natury jest on bowiem stworzeniem wodnym.

Żaglówki GP14 są bardzo popularne w krajach anglosaskich, a obiegowa opinia o nich mówi, że łatwo się nimi pływa, ale trudno pływa się nimi naprawdę dobrze. Laik łatwo je rozpozna na morzu, gdyż na żaglach mają wymalowany zarys dzwonu. O szczegółach technicznych nie rozmawiałam z moim wilkiem morskim, gdyż w przeciwieństwie do niego jestem stworzeniem zdecydowaniem lądowym. Lub, jak to określa Żeglarz-Mąż, stworzeniem kanapowym.

Stworzeniom lądowym i morskim, a także ich potomstwu bardzo podobały się szaszłyki owocowe, które powstały na potrzeby magazynu „Maszkety”. Dorośli wybrali wersję jedynie z owocami i czekoladą, a Króliczce przypadły w udziale również jej ukochane marshmallows, których oboje szczerze nieznosimy. Dziecko spróbowało ich kiedyś w przedszkolu i stało się wielkim fanem piankowego szaleństwa.

gp14szaszlyki 2szaszlyki 3

SZASZŁYKI OWOCOWE Z CZEKOLADOWYM SOSEM

Sos czekoladowy:

  • 50 ml słodkiej śmietany
  • 100 g gorzkiej czekolady (75% kakao)

Szaszłyki:

  • 300 g owoców (jagód, malin, truskawek)
  • 50 g pianek cukrowych “marshmallows”

1. Aby zrobić sos czekoladowy, podgrzewamy śmietanę w kąpieli wodnej. Do gorącej śmietany wrzucamy połamaną na kawałki czekoladę i podgrzewamy dalej w kąpieli wodnej, aż czekolada się rozpuści.

2. Na bambusowe, długie wykałaczki nabijamy umyte i odsączone owoce na zmianę z piankami, a następnie zanurzamy w sosie czekoladowym. Dobrej zabawy!

Advertisements

15 thoughts on “Szaszłyki owocowe z czekoladowym sosem i GP14 Irish National Championships

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s