Groszek pachnący i błogie leżakowanie

Irlandia szykuje się na falę upałów. Prognoza pogody dla Sligo jest oszałamiająca. Drodzy Państwo, mamy zaszczyt zaprezentować rzecz niebywałą, w przyszłym tygodniu spodziewamy się temperatury sięgającej aż 24˚C!

groszek 4Już dzisiaj pożegnaliśmy się z chmurkami, słońce świeci całą swoją pyzatą buzią, temperatura w cieniu wynosi 21˚C, w samochodzie włączyliśmy klimatyzację (a jednak się przydała!). Leżak, rozłożony z tyłu domu, został zaatakowany przez dziecko, które czyta obrazki w książeczkach.

Zamykam komputer, otwieram kawowe Karmi, zabieram “Irish Country Magazine” i idę pogonić małe z leżaka, by poczytać o hodowli kaczek i indyków. Będę patrzeć jak pierwsze w tym roku groszki pachnące wyciągaja swe szyjki w stronę promieni słonecznych i suszą na wietrze swoje delikatne płatki.groszek 3

 

Advertisements

7 thoughts on “Groszek pachnący i błogie leżakowanie

  1. uwielbiam groszek pachnący, niestety u mnie jakoś nie rośnie. ostatnio pokazując komuś zbliżenia kwiatów groszku rosnącego u rodziców usłyszałam pytanie – a co to za storczyk?

    Like

    • Zaryzykowałam w tym roku z groszkiem. Bałam się, że się nie uda, bo irlandzkie lato jest mało słoneczne, ale pogopda spłatała nam fantastycznego figla i groszek pachnie nieziemsko. Groszek pachnący piął się (i pnie nadal) wokół furtki u mojej Babci, tym bardziej mam miłe skojarzenia 🙂 Pozdrawiam 🙂

      Like

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s